2434/​832

Dansk snedkermester

Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med lyst mønstret stof. Udført 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og smuds.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?