922/​33

Thomas Hunter junior

George III lygteur i kasse af sortmalet træ med beslag af bronze, skive af forgyldt messing med gennembrudte hjørneornamenter af forgyldt bronze, forsølvet timekrans, værk med klokkespil og datoviser. Sign. Thomas Hunter junior, London. 18. årh.s anden halvdel. H. 52. B. 37. D. 20.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Nøgle mangler.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?