2420/137
Fransk Louis XVI console desserte af mahogny, plade af gråbroget marmor, sarg med skuffe, konkave sider, beslag og greb af forgyldt bronze. Frankrig, 18. årh.s slutning. H. 85. B. 84. D. 42.
Købt hos Bruun Rasmussen på Sylt samlingen i 2005.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag