2431/675
Jürgen von Wrangel (f. Häckeberga 1881, d. 1957)
“Port de Dieppe”. Sign. J. Wrangel. Olie på lærred. 38×55.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Huller i kanterne fra tidligere ophæng.
Vurdering