1934/1629
Teleskop af mahogni monteret med messing, mrk. G & S Merz in München. Stående på tredelt stativ af træ. 19. århs. sidste halvdel. H. ialt 158 cm. L. 66 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 22. august 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|