1835/110
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Kystparti fra Massa, Italien. Sign. C. F. S. Massa 2/9 1864. Olie på papir monteret på lærred. 24×31,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte små retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud