1803/555
Dansk møbeldesign
Kommode af palisander, front med seks skuffer. 1960'erne. H. 105. B. 88. D. 41.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte overfladeridser og mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag