Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Harald Nielsen (f. Baarse 1892, d. 1977)
Lille bæger samt “Magnolia” serveringsske af sterlingsølv. Bæger udført og stemplet hos Georg Jensen efter 1945. Dessin 671 A. Vægt 84 g. H. 7. Diam. 6,3. “Magnolia” ske udført og stemplet hos Georg Jensen 1908–1914. Dessin 84. Vægt 104 g. L. 21,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bagsiden af ske med indgravering “W”.