2433/​23

Dansk régence sofabænk af guldstafferet og nøddepoleret træ, svungen sæde betrukket med blåt silke. 18. årh.s midte. L. 178. .

Proveniens: Vibeke og Iver H. Hasselbalchs samling.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Restaureret. Senere forgyldning.

I Lyngby
Vur­dering

20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?