Peter Callesen (f. København 1967)
“Holding on to Myself”, 2006. Sign. og dateret på bagsiden. Indrammet A4 papirklip. Lysmål 45,5×32,5.
Litteratur: Geng. på kunstnerens hjemmeside: www.petercallesen.com/paper/framed-a4-papercuts/ Proveniens: Helene Nyborg Contemporary, København.
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016