1831/1585
Bestik af sølv, bestående af 12 dessertskeer og 11 frokost gafler. V. Christésen, København 1880'erne. Vægt 1008 gr. L. 18,4 og 17,2 cm. (23)
Proveniens: Givet i gave til nuværende ejers familie af Brygger Carl Jacobsen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Alle dele graverede med ejerinitialerne LMN.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud