Foto endnu ikke klar
888/​245

Svensk rokoko skab af originalt blåmalet træ, svungen top udskåret med musling og ornamentik, herunder to døre bag hvilken hylder, underdel med afrundede hjørner og to profilerede døre. 18. årh.s midte. H. 210. B. 124. D. 57.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

40.000 DKK