1324/94
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Forårsdag ved et åløb i Fuglevad. Sign. P. Mønsted Fuglevad 1929. Olie på lærred. 52×39.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
22 bud