2431/​836

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 530”. To-personers sofa og lænestol af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med brunt skind. Formgivet 1970. Udført hos Getama, Gedsted. Sofa: L. 141,5. B. 80. H. 78. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?