1510/1670
Et par kinesiske skåle af sølvfarvet porcelæn, dekorerede i let relief med femkloede drager. Qianlong mærke. 20. årh. H. 11. Diam. 20. (2)
Slitage på sølvfarve. Ridser indvendig.
Varia, 5. marts 2015
Vurdering
Hammerslag