2431/908
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
To kvadratiske sofaborde af palisander. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 51/50. L./B. 55/47. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Det store bord med tørrevner i finéren på benene.
Vurdering