12032/220
Mogens Ege (f. København 1892, d. 1946)
Kystparti med Løvehovederne på Bornholm. Sign. Mogens Ege. Olie på lærred. 45×64. Rammemål 58×77.
Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020
Vurdering
Hammerslag