Maryan (f. Nowy-Sacz, Polen 1927, d. New York 1977)
Uden titel. Sign. Maryan 72. Akvarel og gouache på papir. Bladstørrelse 40×30.
Proveniens: Kunstneren Theo Wolvecamp (1925–1992). Provenance: Privatsamling, Holland.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018