2437/131
Svensk senempire skab af bemalet træ, front med fire profilerede døre. 19. årh.s begyndelse. H. 223. B. 108. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Vurdering