2437/131
Svensk senempire skab af bemalet træ, front med fire profilerede døre. 19. årh.s begyndelse. H. 223. B. 108. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag