1931/2022
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld, ref. 744013. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 40. Hvidlig skive med guld indeks og visere. Eftermonteret lænke med lås af 14 kt. guld. Omkreds 22 cm. Urets diameter 35 mm. 1960'erne.
N.B.: Uret mangler sekundviseren. Urets vægt ca. 68 g.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 31. juli 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||