Pierre Wemaëre (f. Comines 1913, d. Versailles 2010)
“En pleine lumière”. Sign. P. Wemaëre 78; sign. på bagsiden P. Wemaëre med titel og årstal. Olie på lærred. 81×100.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020