John Knuth (f. Minneapolis 1978, bor og arbejder i Los Angeles)
“White Point”. Sign. John Knuth 12; sign. og dateret på bagsiden. Akryl og flueekskrementer på lærred. 41×30,5×5.
Proveniens: Space of Drawing, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018