2442/128
Gudsmoder med Jesusbarnet, Opstandelsen, Skt. Nikolaj, samt fem Helgener. Russisk ikon. Tempera på trætavle. 18. årh. 34×25,5.
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag