Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Ile Saint-Louis”, juni 1959. Sign. Marc Chagall, 31/75. Litografi i farver på Vélin d'Arches. Bladstørrelse 56×76,5.
Litteratur: Mourlot 225.
Kommissionsbud