1337/1525
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn dekoreret i Sevres maner, skive af hvid emalje med blå romer- og arabertal. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 29. B. 22. D. 11.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Revner omkring optrækshullerne. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud