2413/48
Dansk fiskefad af lertøj, dekoreret i okker og grønt på gullig grund med ornamentik og blomster. 18. årh. H. 8. Diam. 30.
Opsats med skade. Større områder med glasurafskalninger. Kanthak. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag