2445/​783

Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986)

Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993)

Sofabord af massiv palisander med skuffe i ene ende. Hver ende med kehlet kant. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. H. 55. L. 75. B. 50.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En manglende skrue i tværpind. Let løs samling.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?