2331/712
Erik Heide (f. Øster Jølby, Mors 1934, d. Flade, Mors 2024)
“Lille dyr”. Sign. Erik Heide samt stemplet EH. Patineret bronze. Udført for Politikens Galleri. H. 6.
Moderne kunst og design, 1. august 2023
Vurdering
Hammerslag
23 bud