Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Udsigt over et landskab med Dannebrog. Usigneret. Olie på lærred. 23×33.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 612, 1995 nr. 252.
Mindre krakeleringer samt mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
803407 |