2431/​840

Erik Magnussen (f. København 1940, d. 2014)

To stole med stel af forkromet metal, sæde og ryg af blå og pink lakeret træ. Formgivet 1972. Udført hos Kevi. 1970'erne. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?