2431/840
Erik Magnussen (f. København 1940, d. 2014)
To stole med stel af forkromet metal, sæde og ryg af blå og pink lakeret træ. Formgivet 1972. Udført hos Kevi. 1970'erne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
941081 |