2416/13
Hollandsk barokskab af nøddetræ, ibenholt og mørkt træ, profileret top, profilerede døre flankeret af snoede søjler, underdel med to skuffer, kugleben. 18. årh.s første halvdel. H. 208. B. 205. D. 80.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag