Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Baccanale” fra mappen “La Flute Double”, 1955. Tryksign., 1201/2000. Vandmærke i papiret. Litografi i farver. Lysmål 43×55.
Ccopyright Le Vent d'Arles and SPADEM 1975.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.