2045/568
Lise Malinovsky (f. København 1957)
Komposition, 1984. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 90×60.
(15.09.20) En samling mindre krakeleringer forekommer centralt i billedet.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag