922/18
Gustaviansk tebordssblad af fajance, dekoreret i sepia, midterparti med marine motiv antageligt efter stik. Bort med bånd stav og blade. Rörstrand. 18. årh slutning. H. 6. L. 88,5. B. 60,5. Underdel af mahogni, tilspidsede ben med beslag af forgyldte messing, sarg med udtræksplader. Sverige, 18. årh. H. 76. L. 89. B. 61.
Dette emne handles i fuldmoms
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud