1417/78
Albert Moerman, tilskrevet (f. 1808, d. 1856)
Badende damer i skov. Utydelig signatur. Olie på lærred. 35×31.
Talrige krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 21. april 2014
Vurdering
Hammerslag