1508/607
Carl Magnus (f. Getinge, Halmstad 1943)
“Intervaller”, 1985. Sign. Carl Magnus 85, e.a. Skulptur af bronze og granit. H. 25 cm. B./D. 35×45 cm.
Knækket monterings skruer. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud