2440/​1176

A. Dragsted

Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)

Armbånd af forgyldt sterlingsølv prydet med prydet med dekorerede Kgl. porcelæn plaketter. B. 3,7 cm. L. 19 cm. Ca. 1950'erne

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En plakette med reparation. En plakette med mindre revne. Fremstår med flere lodninger.

Danske mestre, 2. oktober 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
1.500 DKK