1831/77
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med hvide og lyserøde roser. Usigneret. Olie på mahogni. 35×26.
Mindre krakeleringer og enkelte minimale retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag