I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
“Udenfor Bymuren. Rothenburg”. Sign. I. T. Hansen. Olie på lærred. 25×15.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 633, 1997 nr. 586. Afbildet.
Enkelte mindre retoucheringer. Let overfladerensning anbefales.
1152900 | ||
213818 |