870/184
John Percival, Woolwich
George III lygteur af sortmalet træ, skive af forgyldt bronze med gennembrudt hjørneornamentik, forsølvet skive, værk med heltimeslag og kalender. Sign. John Percival, Woolwhich. 18. årh.s slutning. H. 50. B. 29. D. 19.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, møbler og tæpper, 1. marts 2017
Vurdering
Hammerslag