Hans Tegner (f. København 1853, d. Fredensborg 1932)
Parti fra København på en gråvejrsdag, i baggrunden ses Rundetårn. Usigneret. Betegnet på bagsiden af rammen Hans Tegner. Olie på lærred. 80×69.
Behov for let overfladerensning. En lille afskalning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 13. maj 2013
29 bud