922/​2

Italiansk Louis XVI kommode af nøddetræ indlagt med marquetteri. Antageligt Lombardiet, 18. årh.s slutning. H. 91. B. 124. D. 60.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Hjørneværelset Erichsens palæ. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Falmet.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?