2149/705
Kjell Bolinder (f. 1942)
To vaser af stentøj modelleret med smalle mundinger. Dekoreret med okseblodsglasur samt med uglaseret linjedekor på fodrand. Sign. K. Bolinder, samt 9/2007. Udført i Höganäs, Sverige. H. 20,5 og 24. (2)
Almindelig brugspatina.
Moderne kunst og design, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud