12008/14
David Andersen
Filigranbroche af sølv. Udført og stemplet hos David Andersen, Norge i perioden 1888–1925. Vægt ca. 35 g. 16×5,8 cm.
Nålen er bøjet, der mangler to små dråber på et af vedhængene.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag