2414/511
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Sommer (skud) episode”, 1989. Sign. Bech; sign på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred med tre skudhuller. 105×136.
God original stand. En smule overfladesmud.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag