2433/​846

Fritz Hansen

Fritstående to-pers. sofa betrukket med grøn velour. Model 8122. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1950'erne. L. 155.

Litteratur: Fritz Hansen produktionskatalog 5101

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.500 DKK  

28 bud

Tidspunkt Byder Bud
1045449 (Autobud) 1.500 DKK
1055068 1.500 DKK
1045449 (Autobud) 1.250 DKK
1055068 1.200 DKK
1045449 (Autobud) 900 DKK
1055068 850 DKK
1045449 (Autobud) 800 DKK
1055068 750 DKK
1045449 (Autobud) 700 DKK
1055068 650 DKK
1045449 (Autobud) 600 DKK
1055068 550 DKK
1045449 (Autobud) 500 DKK
1055068 480 DKK
1045449 (Autobud) 460 DKK
1055068 440 DKK
1045449 (Autobud) 420 DKK
1055068 400 DKK
1045449 (Autobud) 380 DKK
1055068 360 DKK
1045449 (Autobud) 340 DKK
1055068 320 DKK
1045449 (Autobud) 300 DKK
1055068 290 DKK
1045449 (Autobud) 280 DKK
1055068 270 DKK
1045449 260 DKK
107745 250 DKK