2438/28
Alfrida Baadsgaard (f. København 1839, d. sst. 1912)
Opstilling med frugter. Sign. monogram, 1901. Olie på malepap. 41×32.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag