2344/249
Vilhelm Petersen (f. København 1812, d. sst. 1880)
“Russisk Dampfregat St. Olaf seet fra Snekkersteens Kyst”. Sign. W. C. P. Sign. på bagsiden Proff. Vilh. Petersen. Olie på lærred. 33×50.
Krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag